Zakázané jeskyně

Jednoznačně nejkrásnější, největší a nejdelší byly jeskyně, kde jsme dostali zákaz odbočit. Nevíme proč jsou jeskyně veřejnosti nepřístupné, pravděpodobně kvůli bezpečnosti. Je pravda, že cesta nebyla zabezpečená a místy trošku nebezpečná. Několikrát mě napadlo, že kdybych uklouzla, už mě tam nikdo nikdy nenajde. Ale za ten risk to jednoznačně stálo. Nikdy jsme nic podobného neviděli. Místy obrovské jeskyně s vysokými stropy a obrovským množstvím netopýrů, jinde zase úzké a nízké chodby, kde jsme se museli plazit. Ve všech těchto jeskyních jsme však byli úplně sami, v absolutní tmě, kdy jsme slyšeli jen zvuky netopýrů.

P1060129

V těchto jeskyních toho bylo k vidění jednoznačně nejvíce. Nejkrásnější krápníková výzdoba, jakou jsme kdy viděli. Na vše jsme si mohli sáhnout, některé krápníky krásně hrály.

P1060034 P1060058 P1060065 P1060081

Martin musel být samozřejmě všude :-)

P1060272

Všem milovníkům jeskyní bych jednoznačně doporučila zajet se podívat právě do Thajska. Kromě těchto úžasných jeskyní jich v Thajsku existují další desítky. Na každém z těchto míst je to podobné, jen v těch větších a navštěvovanějších s vámi bude chodit průvodce. Nicméně i tak to bude obrovský zážitek. V Česku nic podobného nemáte možnost zažít.

Ostatní zajímavé fotky ve fotogalerii.