Bangkok 2015

Když jsme loni přistáli na letišti v Bangkoku, rozhodli jsme se mu raději vyhnout. Počet obyvatel včetně přilehlých oblastí je 14,5 miliónu, což řadí Bangkok bez největší města na Světě. Protože jsem si toho o tomto městě dost přečetla, raději jsme z neznalosti odjeli na jih, do klidnějších oblastí.

Letos jsme se do Bangkoku již těšili, i přesto, že obavy přetrvávaly. Spousta lidí tvrdí, že je to hnusné město. Plno lidí a turistů, špína, smrad. Ale my jsme toto město poznali úplně jinak. Nemáme rádi přeplněné ulice a spoustu lidí. Tady to však bylo jiné. Byly ulice, kde byl větší ruch a pak byly ulice, kde jsme nikoho nepotkali. Po setmění se Bangkok značně zklidnil a ani jsme nepoznali, že jsme ve městě hříchu.

Protože jsme odmítli platit spoustu peněz za místní tuk-tuky a taxíky, většinu času jsme chodili pěšky. Tam, kde to šlo, jsme jezdili metrem. Podél řeky jsme se přepravovali na lodích. Místní přeprava byla za velice výhodné ceny.

Bary se zavíraly po půlnoci, což byl pro nás docela šok. Z daleko menších měst Thajska víme, že na mnohých místech se “paří” až do rána.