Smiling town – Kampong Chhnang

Z Battambangu jsme měli v plánu odjet do co nejbližšího městečka. Bohužel jsme zjistili (stejně jako na hranicích v Poi Petu), že všechni autobusoví přepravci jezdí jen do velých měst a nejsou ochotní nikde po cestě zastavovat. Na to jsou taxíky a tuk-tuky. Takže jsme se vydali do nejbližšího města, kde autobus zastavoval. Byl to Kampong Chhnang. Na mapě vypadá toto město celkem velké, ale ve skutečnosti je to jen větší vesnice. Obchody jsou rozmítěny kolem hlavní cesty a ve zbytku města celkem nic není.

V tomto městě jsme strávili dva dny. Za celou dobu jsme tu nepotkali žádné turisty a i podle chování místních obyvatel si myslíme, že jsme opravdu byli jediní turisti. Téměř každé dítě, kolem kterého jsme prošli, na nás z dálky mávalo, usmívalo se a volalo Helloooooooooooo. A také spousta dospělých nás zdravila. Především se však na nás každý krásně usmíval.

Ubytování jsme si sehnali přes Booking za 150 Kč za noc. Bylo to to nejlevnější, co jsem našla. Věřím však, že spousta levnějších ubytování by se dala sehnat na místě. My jsme však byli velice spokojeni, protože za dobrou cenu jsme dostali pěkný pokoj.

Večeře nás stála 43 Kč. Dali jsme si nudle se salátem a rybími kuličkami a k tomu náš oblíbený nápoj. Za takovou cenu bych chodila na jídlo pořád :-D