Vodopády bez vodopádů

Vždy když máme možnost navštívit vodopády, nenecháme si ji ujít. U nás takové obrovské vodopády nenajdeme a pokud by přeci jen existovaly, byly by obehnány řetězy a mohlo by se na ně dívat jen z dálky.

Tyto vodopády jsme měli možnost navštívit v národním parku Bokor. Již před cestou jsme byli varováni, že nejkrásnější jsou vodopády těsně po odbobí dešťů a teď budou dost možná už jen malinké. Když jsme ale dorazili na místo, byli jsme v šoku.

Vodopády zmizely!       IMG_20160110_114842

Vůbec jsme nebyli zklamaní. Tohle byl daleko větší zážitek. Těžko si představit, že tam, kde jsme se procházeli, se normálně valí masy vody.

P1210165

Nejdříve jsme vodu vůbec neviděli, poté jsme však narazili na malé potůčky, které vytékaly ze skály. Takže úplně bez vody tento vodopád nebyl.

P1210162 P1210181

Ještě jedna zajímavost: kambodžané každou volnou chvíli (především o víkendech a svátcích) kempují, a to s celou rodinou. Na každém pěkném místě tak můžete o víkendech vidět skupinky po osmi až patnácti lidech. Mají sebou vždy spoustu jídla a pití, někdy i hudbu a kempují opravdu celý den, až do západu slunce. V okolí vodopádů to však mají zakázáno. Je to asi proto, že by se tam turisti přes ně ani nedostali :-) Protože je pořád horko, každý si sebou vozí obrovský mrazák. Protože rádi grilují, musí sebou mít gril. Pokud chtějí poslouchat hudbu, musí mít nějaké pořádné “repráky”. Takže je vždy zážitek takovou rodinu vidět, jak se souká z nacpaného auta.

Více fotek ve fotogalerii.