Martinovy narozeniny

Martinovy narozeniny jsem plánovala dlouho dopředu. Přece jen to chtělo na ty kulatiny něco speciálního. Nakonec jsem se rozhodla, že si uděláme pěkný den a k tomu jsem vymyslela hned několik speciálních dárků.

Ráno jsme si zajeli na “pravou” anglickou snídani.  Ale i přesto, že jsem Martinovi postupně dávkovala dárky, zdál se mi dost zamlklý a tak nějak bez radosti. Kdo by to byl řekl, že zrovna Martin, který je stále nad věcí, bude trpět depresemi ze svého věku :-D

IMG_20160111_091931

Po vydatné snídani jsme pár hodin leželi na pláži a užívali si sluníčka. Večer jsme se vydali na večeři, opět na pláž. Dělají tam výborné čerstvé ryby.

IMG_20151231_231132

Jedním z dárků byla návštěva kasína. Martin o tom už dlouho mluvil a protože je fanoušek pokeru, chtěl si to jednou vyzkoušet naživo. Po nějaké době sledování hráčů jsme však usoudili, že bez znalosti angličtiny by si Martin prostě nezahrál. Tak jsme se nakonec rozhodli utratit peníze na ruletě. A musím uznat, že to byla docela sranda. Především jsme se bavili sledováním ostatních hráčů, z nichž většina vypadala, že tam sedí od rána do večera a asi každý den. Tito lidé šíleně prožívali každou prohru a bylo na nich znát, že jsou na tom závislí. Nám se podařilo nějaké peníze hned na začátku vyhrát, ale protože jsme si řekli, že jsme se tam přišli pobavit a ne vyhrát, tak jsme ještě asi hodinku hráli. Konečný výsledek byl dle očekávání ve prospěch kasina. Ale podařilo se nám prohrát jen 10 dolarů.

P1050542 Kasín, větších či menších, mají v Sihanoukville spoustu. Toto bylo mini kasíno, ale líbilo se nám tam. Po návštěvě kasína jsme se rozhodli navštívit jeden z největších KTV klubů ve městě. Jako KTV jsou označeny podniky, kde mají karaoke TV. Karaoke je v Kambodži velice oblíbené. Troufám si říct, že je to vůbec nejoblíbenější zábava místních. V Sihanoukville existují desítky těchto podniků. Od těch úplně malinkých, kde mají tři stoly, až po ty, které vypadají jako kasína. V Sihanoukville mají dokonce i jednu ulici, kde narazíte pouze na KVT bary a kluby. Netroufnu si říct, kolik by na této ulici karaoke barů mohlo být, ale je to jeden bar vedle druhého.

Martin měl narozeniny v pondělí, což nebyl úplně ideální den na pozdní zábavu. Když jsme přišli ke KTV klubu, ihned se nás ujal uvaděč a ptal se nás, o co máme zájem. Protože ihned za vchodem jsem si všimla několika krásných, ale spoře oděných děvčat, bylo mi jasné, že tady poskytují komplexní služby :-)

P1050548

Oznámili jsme mu, že máme zájem o karaoke. To jsme ale netušili, jak to v takovém obrovském podniku vypadá. Uvaděč nás zavedl do velké místnosti s televizí, kde jsme však ihned pochopili, že budeme sami. Šlo o privátní karaoke. A ihned jsme dostali k ruce i slečnu, která nás měla obsluhovat. To už jsme se jim ale snažili vysvětlit, že došlo k nedorozumění, že my chceme jít do klubu, kde se budou bavit také ostatní lidé. Neměli jsme zájem sedět sami zavření v jedné místnosti, chtěli jsme se bavit.

Poté nás již tedy uvaděč zavedl na to správné místo, na obrovskou diskotéku. Byla to nádhera. Spousta světel, překvapivě dobrá hudba, ale bohužel jen pár lidí a žádné karaoke.

IMG_20160112_011237

Pivo tam stálo téměř 80 Kč, za to nám ho ale po každém upití dolévál náš osobní sluha :-) Bylo to tam úžasné, příště si ale pro takovou akci vybereme spíše víkend.