Ferraty

Kdo by to byl řekl, že v zemi, kde průměrná nadmořská výška většiny území je 0 metrů (to není fakt, ale opravdu jsou tady kolem dokola převážně roviny) najdeme nějaké skály a také ferraty?

A podařilo se – v Kampotu. Býval to lom, kde se pomocí dynamitu doloval kámen. Pak se přišlo na to, že jsou tady v podzemí nádherné jeskyně, tak se těžit přestalo.

P1050222

Původně jsem objednala půldenní lezení po ferratách spojené s klasickým lezením. Následně jsem zjistila, že součástí tohoto zážitku je i prohlídka jeskyní. To byl úžasný bonus.

Poté, co jsme dostali potřebné zajištění (ne takové, jaké je u nás standardem) jsme s jištěním jednoho belgičana vylezli na vrchol skály. Poté jsme již zacvakli karabiny na železné lano a pokračovali jsme v krátké zajištěné cestě podél skály. Nebyla to žádná náročná trasa (pravděpodobně náročnost B), ale měli jsme nádherný výhled na okolí.

P1040982 P1040999

Na konci zajištěné cesty na nás čekal dlouhý komín, do kterého jsme se postupně slaňovali. Pro mě to byla premiéra, takže obrovský zážitek.

P1050015 P1050020

Poté nás čekala návštěva jeskyní (o tom v dalším samostatném článku) a nakonec jsme měli možnost lezení po skalách se zajištěním. Bylo možné vybrat si mezi různými obtížnostmi. Tam se vyřádil hlavně Martin.

P1050179 P1050191

Více fotek níže.

 

 

This article has 13 comments

 1. Pingback: Reba Fleurantin

 2. Pingback: Reba Fleurantin

 3. Pingback: cheap-premium-domains

 4. Pingback: Help with assignment

 5. Pingback: Business Report Writing Help

 6. Pingback: Write My Assignment

 7. Pingback: valentine gift

 8. Pingback: valentine pillow

 9. Pingback: valentine gift for her

 10. Pingback: valentine gift

 11. Pingback: Click Here

 12. Pingback: Click Here

 13. Pingback: Click Here