Angkor Wat

Dorazli jsme do města Siem Reap. Do tohoto města se každoročně sjíždí milióny turistů. Několik kilometrů na severu se nachází obrovský komplex chrámů – Angkor. Spousta turistů, kteří míří do Kambodže, zavítá pouze zde.

Největší a nejpopulárnější z chrámů je Ankor Wat. Byl postaven ve 12. století jako královský chrám a zároveň byl hlavním městem. Chrám se rozkládá na ploše 1 km² a je považován za nejrozlehlejší náboženský komplex na světě.

Největší cestovatelský web světa TripAdvisor vyhlásil pro rok 2015 Angkor Wat jako nejpopulárnější památku světa.

My jsme si vyhradili pro návštěvu tohoto chrámu celý den. Půjčili jsme si kola a rozhodli si udělat pohodovou neděli. Popravdě jsme z Angkor Watu až tak nadšení nebyli. Bylo tam obrovské množství turistů (a to i přesto, že v sezónu se jich tu pohybuje několikanásobně více) a nám to kazilo celkový dojem. Navíc chrám se samozřejmě postupně rozpadá a jsou na něm patrné velké zásahy, co se týče oprav. Proto již tento chrám nepůsobí starodávným dojmem.

Po dvou hodinách jsme proto z Angkor Watu utekli a vydali se na cestu do menších chrámů v okolí. O těch budu psát v dalších článcích.

Podívejte se na fotogalerii.