Oslava vodního svátku

Každoročně Kambodža a její obyvatelé oslavují nejduležitější svátek – vodní svátek. Během třídenního státního svátku se sjíždějí lidé z celé země do hlavního města na Water Festival. Každoročně se tu sejde několik miliónů lidí (některé zdroje uvádějí až 4 milióny lidí). Oslavuje se změna toku vody na jezeře Tonlé Sap a také konec období dešťů. Díky obrovským masám vody, která zaplavuje rozsáhlá území kolem jezera mají lidé úrodné (především rýžové) pole a také spoustu ryb.

Oslavy sahají až do období Angkorských králů, kteří pořádali soutěže lodí. Kromě závodů lodí je zde velké množství koncertů, spousta jídla a pití, ale také lidí.

Bohužel v roce 2010 bylo shodou nešťastných událostí na tomto festivalu ušlapáno téměr 350 lidí. Od té doby byl festival každý rok oficiálně zrušen. I přesto lidé tento svátek slaví.

Bylo nám doporučeno se tohoto svátku v hlavním městě zůčastnit, ale zavrhli jsme to. Určitě by to byl krásný zážitek, ale mačkat se s tolika lidmi na jednom místě není to pravé pro nás. Proto jsme se rozhodli oslavit svátek v Sihanoukville, u moře.

V každé restauraci na pláži grilovali ryby, mořské plody a také ostatní druhy masa. Všude prodávali míchané drinky, hrála hudba a panovala naprostá pohoda. Někteří lidé poustěli ohňostroj, jiní zapalovali lampióny štěstí. Po půlnoci se pak začalo oslavovat na diskotékách, kde hudba hrála až do rána…

This article has 4 comments

  1. Pingback: MKsOrb.Com

  2. Pingback: Masum

  3. Pingback: สล็อตออนไลน์

  4. Pingback: Beverly Bultron