Výlet do Kampotu

Ve čtvrtek jsme dostali ve škole den volna, protože byl státní svátek. Sedmého ledna totiž slaví v Kambodži den osvobození. Jde o den, kdy Vietnamci osvobodili Kambodžu od nadvlády Pol-Pota a diktatury Rudých Kmérů. Rozhodli jsme se proto, že si uděláme prodloužený víkend a navštívíme asi 120 km vzdálené město Kampot.

Kampot je nádherné město a určitě můžu říct, že je to zatím nejkrásnější město, které jsme v Kambodži navštívili. Místní obyvatelé velice dbají na čistotu, silnice i domy jsou opravené a hlavně se vás tady na každé rohu nesnaží “oškubat”. Připomínalo mi trochu evropské město. Což je asi dáno tím, že Kampot se od nadvlády Francie příliš nezměnil. Místní lidé si oblíbili evropskou architekturu i jídlo a proto tady na každém rohu narazíte na stánky s plněnými bagatami.

Našli jsme si celkem pěkné ubytování v klidné části mimo město. Součástí ubytování byl i bazén a nádherná restaurace. Takže jsme se každý večer váleli u bazénu a popíjeli drinky.

IMG_20160109_154946

Město Kampot sice leží u moře, pláže by jste tady však nenašli. Zato je tady oproti Sihanoukville spousta zajímavých míst, která jsme samozřejmě navštívili.

Podél celého Kampotu se rozkládá obrovský národní park s pohořím Bokor. Nejvyšší bod tohoto pohoří dosahuje téměř 1100 metrů nad mořem. Tuto informaci jsme si měli zjistit před odjezdem, protože jsme si sebou nevzali žádné teplejší oblečení a v těch asi 15 °C jsme dost mrzli.

Toto město je známé po celém světě pěstováním pepře a “výrobou” exkluzivní soli. Kromě rozsáhlých solných plání a pepřových farem jsme za městem objevili také skály a jeskyně v bývalém lomu.

Jedna zajímavá fotka z města: starý most, který byl během vlády Rudých Kmérů zničen a následně opraven – tak nějak všelijak :-)

P1050225