Kdo jsme….?

Kdo to jsou češi v Kambodži? A proč jsme se rozhodli založit tento web?

Jmenuji se Jitka a spolu se svým přítelem Martinem cestujeme do Kambodže. Rádi bychom procestovali Kambodžu a poznali zcela odlišnou kulturu, mnoho nádherných památek, velká města, ale zároveň i chudý venkov.

Proč jsme se rozhodli jet do jedné z nejchudších a nejzaostalejších zemí na Světě?

Přestal se nám líbit velice rychlý životní styl a konzumní život, který nás ovládá. A naopak nám učaroval klidný život na asijském kontinentu.

V loňském roce jsme byli nuceni shodou špatných událostí vynechat dlouho plánovanou dovolenou na Sicílii a místo toho jsme se na konci října rozhodovali, kam ještě můžeme vyrazit za teplem. Nakonec vyhrálo Thajsko. Pro mě absolutně neznámá a nezajímavá země, tedy v té době. Dva týdny strávené v Thajsku, ve více méně neturistických oblastech, v nás však zanechal silný dojem. Hned po příjezdu do České Republiky jsme se shodli na tom, že jsme tam určitě nebyli naposledy. A když se nás poté rodina a přátelé ptali, zda ještě někdy pojedeme do Thajska na dovolenou, naše odpověď zněla: Otázka zní, zda ještě někdy pojedeme někam jinam?

Ano, tento styl dovolené není pro každého. Většina lidí z našeho okolí nám řekla, že by nic podobného nepodstoupila. Koupili jsme si pouze zpáteční letenku a na mapě našli cílovou destinaci. Poté jsme se jen se dvěma malým batůžky vydali vstříc dobrodružství. To bylo o to větší, že Martin neuměl anglicky ani slovo a já jsem sice rozumněla, ale nedokázala ze sebe dostat jedinou větu.

Může se zdát, že 14 dní není tak dlouho na to, aby to člověka změnilo. Ale v nás to opravdu něco zanechalo. Začali jsme si vážit obyčejných a pro nás mnohdy samozřejmých věcí. Zjistili jsme, že pro nás nejsou důležité hmotné statky, nebo to, co si o nás myslí naše okolí. V Thajsku na tom nikomu nezáleží. Je jim jedno, zda nosíte značkové oblečení nebo na sobě máte pytel. V Thajsku je všudypřítomný klid (pro Evropany až vražedný klid), usměvaví a velice vlídní lidé a nádherné počasí, které tomu k všemu jistě také přispívá.

A co zajímavého jsme v Thajsku zažili? O tom již píši v dalších článcích v kategorii Thajsko.

Kam přesně jedeme?

Na státní svátek odlétáme letadlem z Prahy do Bangkoku, hlavního města Thajska. V loňském roce jsme se Bangkoku záměrně vyhnuli. Jedním důvodem bylo velké množství turistů a druhým absolutní neznalost Thajska a zároveň obava z neznámého. Letos si však toto třetí nejnavštěvovanější město na Světě nemůžeme nechat ujít. Rádi bychom zde zůstali několik dní. Poté se chceme vlakem přesunout na hranici s Kambodžou do města PoiPet. Až se nám podaří získat víza a dostaneme se do Kambodže, budeme pokračovat autobusem dále na jih země, až k moři. Naplánovánu máme pouze návštěvu Angkoru, hlavního města Phnom Penhu, přeplutí jezera Tonlésap a zakotvení v přístavním městě Sihanoukville. Ostatní necháme náhodě nebo možná osudu :-)

 

This article has 2 comments

  1. Pingback: Lincoln Georgis